ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Τα προγράμματα ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ συνεχίζουν σε όλη τη διάρκεια του έτους (Οκτώβριος – Μάιος) τη λειτουργία τους με τις παρακάτω ομάδες:


ΒΙΒΛΙΟ

Κάθε 1η και 3η ΠΕΜΠΤΗ του μήνα
Ώρα 11:00 – 12:30μ.μ.

Προσέγγιση στο έργο διαφόρων συγγραφέων έχοντας σαν βάση την δια βίου παιδεία και απευθύνεται σε γυναίκες όλων των μορφωτικών επιπέδων που αγαπούν το βιβλίο.


ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Κάθε 2η και 4η Τρίτη του μήνα
Ώρα 11:30 π.μ.

Πληροφόρηση πάνω σε περιβαλλοντικά θέματα, συνέχιση του προγράμματος » Κάνω το άχρηστο χρήσιμο και το παλιό καινούργιο» σύμφωνα με το «Ελαττώνω , επαναχρησιμοποιώ, ανακυκλώνω».


ΥΓΕΙΑ

Κάθε 1η και 3η ΔΕΥΤΕΡΑ του μήνα
Ώρα 11:00μ.μ.

Ενημέρωση και ευαισθητοποίηση σε θέματα υγείας.


ΟΜΑΔΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Κάθε 4η Πέμπτη του μήνα

Κατά την διάρκεια όλης της χρονιάς πραγματοποιούνται επισκέψεις, ξεναγήσεις σε μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους,εκδρομές πολιτιστικού περιεχομένου και διάφορες εκδηλώσεις.

 

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

Στη ΧΕΝ Πανοράματος συνεχίζουν τη λειτουργία τους τα επιμορφωτικά προγράμματα με νέους κύκλους
συναντήσεων.

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η ομάδα αυτή έχει στόχο να αποτελέσει πηγή στήριξης και έμπνευσης αποκλειστικά για νέες γυναίκες, λαμβάνοντας υπόψη όλες τις ιδιαίτερες παραμέτρους που τις απασχολούν σε αυτήν την τόσο δημιουργική αλλά παράλληλα απαιτητική περίοδο της ζωής τους.

Έτσι με τη συμμετοχή τους σε αυτή την ομάδα ψυχολογίας, επιτυγχάνεται:

  • Η γνωριμία με πτυχές του εαυτού τους που δεν είχαν εξερευνήσει μέχρι σήμερα
  • Η κατανόηση και βελτίωση των σχέσεων τους και η αποδοχή των συναισθημάτων τους
  • Η αξιοποίηση των δυνατών τους σημείων και η αναγνώριση και εξάλειψη των αδυνάτων
  • Η απόκτηση δεξιοτήτων επικοινωνίας
  • Το μοίρασμα εμπειριών και η ανταλλαγή απόψεων, σκέψεων και ιδεών
  • Η δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με γυναίκες που μοιράζονται παρόμοιες ανησυχίες και προβληματισμούς με εσάς

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ 10.00 – 13.00
ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΙΑ 17.00 – 18.00
ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΜΝΗΜΗΣ 17.30 – 18.30
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΧΝΗΣ 19.00 – 20.00
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 21.00 – 22.30

ΤΡΙΤΗ

YOGA 10.00 – 11.30
ΟΡΘΟΣΩΜΙΚΗ 17.30 – 18.30
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 19.00 – 20.30

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ 10.30 – 12.00
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ 17.00 – 18.30
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 19.00 – 20.30

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

YOGA 10.30 – 12.00
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 17.00 – 18.30
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΚΑΙ LATIN 19.00 – 20.00